Noderīgi

Fiskālā pārstāvniecība - ieguvumi

Sekojot veiksmīgo Eiropas valstu piemēram, kopš 2011.gada Latvijā tika veiktas izmaiņas normatīvajos aktos ieviešot fiskālo pārstāvniecību. Tā paredz ES reģistrētam vai ārvalstīs reģistrētam komersantam pilnvarot pārstāvi tā fiskālo interešu aizsardzībai.

Advantages of Fiscal Representation

Vienlaicīgi ar šo izmaiņu ieviešanu, Klienti iegūst:

  • Piegādātāju un Nosūtītāju PVN atbildības drošība

Klienta preču Piegādātājs (Nosūtītājs) atbilstoši noformējot pavaddokumentus uz Klienta fiskālo pārstāvi (turpmāk FP) Latvijā, noslēdz savu PVN atbildību līdz ar Preču saņemšanu FP noliktavā. Atšķirībā no atbildības, kas teorētiski var ieilgt pie sarežģītiem vai nepareizi noformētiem eksporta jautājumiem.

  • Sūtījumu konsolidēšana, atbilstoši pasūtījumam - preču atlasīšana un nosūtīšana

Konsolidējot dažādu piegādātāju dažādus sūtījumus viena FP noliktavā un izvēloties atlasīšanu pasūtījumu (order) izpildei, piegāde Klientam tiek veikta būtiski ekonomējot dokumentācijas izveidošanas, noformēšanas izmaksas. Kā piemēram, 4 dažādu piegādātāju, 6 nepilnu ienākošo sūtījumu (LTL) noformēšana kā viens izejošais (FTL), izmantojot fiskālo pārstāvniecību, ekonomija ir 6:1.

  •  Starpvalstu tirdzniecības (pārdošanas-pirkšanas) darījumu iespējamība, bez PVN

Ar FP, rodas iespēja veikt starpvalstu pārdošanas-pirkšanas darījumus par preci, kas atrodas noliktavā un paredzēta turpmākam eksportam, kuriem netiek piemērots PVN.