Noderīgi

Akcīzes preču pavaddokumenti

Akcīzes preces (alkoholiskie dzērieni, tabaka, u.c.) aprēķināmā un EK dalībvalstīs maksājamā akcīzes nodokļa dēļ, tiek pārvietoti ar speciālu dokumentāciju - akcīzes preču pavaddokumentāciju. Komerciāliem (dalībvalstī pārdošanai) paredzētām akcīzes precēm iespējamie pavaddokumenti ir:

  • eAD - elektronisks akcīzes preču pavaddokuments

Dokumentu izraksta akcīzes noliktava - nosūtītājs. Akcīzes preču nosūtīšana-saņemšana (pārvadājums) notiek ekskluzīvi starp akcīzes noliktavu turētājiem. Tā izrakstīšana ir elektroniska EK sistēmā EMCS, sīkāk EC EMCS OVERVIEW

  • SAAD - vienkāršots akcīzes preču pavaddokuments

Par akcīzes precēm, par kurām piegādātāja-nosūtītāja dalībvalstī jau ir samaksāts akcīzes nodoklis, pārvadāšanai tiek izmantots SAAD. To visbiežāk izmanto vairumtirdzniecības noliktavas savstarpējiem sūtījumiem. Saņemot akcīzes preces Latvijā ar SAAD, LR VID jābūt informētam par šādu sūtījumu pirms tā izsūtīšanas un precēm jābūt marķētām ar Latvijas akcīzes markām. Pirms sūtījumu noformēšanas ar SAAD, lūdzu sazinieties ar Mums.

  • Vīna pavadzīme

Mazo vīna ražotāju sūtījumiem iespējams noformēt arī Vīna pavadzīmi. Arī šī, identiski iepriekšējām ir EK noteiktas formas dokumentācija, kura paredzēta sūtījumiem no ražotāja uz saņēmēju - akcīzes noliktavu.

Ņemot vērā akcīzes preču ierobežoto kustību, jautājumu gadījumā, lūdzu nekavējaties sazināties ar MUMS.